TEAM NITRO SNOWBOARDING

TEAM NITRO SNOWBOARDING

NITRO to przede wszystkim ludzie! Współczesny snowboarding był by niczym bez pasji i społeczności tworzonej przez lokalnych riderów z całego świata. NITRO nie ustaje w staraniach stworzenia czegoś więcej niż tylko kolejnej marki snowboardowej. Poniżej przedstawiamy kilka postaci, które swoimi poczynaniami na stałe wpisały się do historii światowego snowboardingu. Bez nich nic nie byłoby takie same! 

Eero Ettala

Urodzony w 1984 roku w Helsinkach. Jego motto to: “Don’t let anyone tell you that you can’t do it” Eero od najmłodszych lat wykazywał, że ma prawdziwą zdolność do robienia tego, o czym inni nawet by nie pomyśleli. Po raz pierwszy pojawił się na międzynarodowej scenie snowboardowej w 2005 r. I pomimo kilku urazów kolana po drodze, wykazał, że ma umiejętności do tego aby wspiąć się na szczyt i tam już pozostać. Nie tylko osiągnął imponujące wyniki w imprezach Big Air, takich jak dwukrotny zwycięzca Freestyle.CH (2006 i 2009) i zajęcie trzeciego miejsca w rajdzie Toyota Big Air w 2012 roku, ale jest on również ekspertem od jibbingu pokazał to zajmując pierwsze miejsce w Jamie snowboardowym O'Neill. Łącząc to wszystko w spójną całość  w 2010 roku wszedł do finau Winter X Games w Aspen i skromnie odszedł z pierwszym miejscem w slopestyle. Po tym jak wykazał się w zawodach niewiele trzeba byo aby Eero dostrzegł producent Mack Dawg, który wyreżyserował mu wysokiej klasy role w filmach snowboardowych, takich jak Picture This i Double Decade. Niedawno miłość Eero do filmowania nagrań przewyższała jego pragnienie konkurencji, a on koncentruje całą swoją energię na tworzeniu własnej internetowej serii "Cooking with Gas". W nim Eero wraz z kolegami fińskimi Heikki Sorsa i Lauri Heiskari demonstruje wszystko, co mają w ofercie, a więc jazdę street jak i backcountry. 

Marcus Keller

Markus w swojej długiej snowboardowej karierze widział i zrobił już chyba wszystko. Sportowiec z Bottighofen w Szwajcarii od ponad dziesięciu lat konkurował profesjonalnie z największymi gwiazdami snowboardingu. Talent Marcusa wyszedł na świato dzienne, po tym, jak w 2003 roku jako swój debiut wygrał zawody halfpipe na Mistrzostwach Świata w snowboardzie FIS, wygrał pomimo tego że mieł wówczas uszkodzone więzadła w kolanie. Odtąd, pomimo powtarzających się obrażeń, szwajcarski zawodnik startował w dwóch zimowych igrzyskach olimpijskich (był siódmy na igrzyskach olimpijskich  w halfpipe w 2006 roku), wygrał w Crans Montana Open Championship (slopestyle) w 2007 roku, startował również w licznych występach na mistrzostwach świata FIS. W 2014 r. Markus zajął ósmą pozycję na zawodach Burton European Open w Laax w Szwajcarii i w następnym roku wrócił z własnym pro modelem deski - Nitro Quiver Cannon Swallowtail. Tak długo, jak jego ciało będzie chciało podążać za tym, co myśli, Markus Keller nadal będzie odznaczał się w historii światowego snowboardingu.

Marcus Kleaveland

Marcus jest prawie tak samo dobry na nartach freestyle, jak i na snowboardzie. Już w wieku 11 lat robił Double Corki, poprzeczkę ustawił bardzo wysoko robiąc swojego pierwszego Triple Corka, kiedy miał 13 lat - aktualnie jest zawodnikiem z niesamowitym sukcesem w swoich rękach. Jego najsłynniejsza chwila miała miejsce na specjalnie zaprojektowanej skoczni w Vierli w Norwegii. Marcus jak na profesjonalistę przystao zapoznał się z lądowaniem, zanim ostatecznie wyruszył w podróż po niesamowity trik. Po wylądowaniu Triple Cork, dołączył do takich jak Torstein Horgmo, Mark McMorris i garstki innych, którzy skleili Triple. Od tego czasu Marcus postanowił się nie obijać i zlądował jeszcze Backside Quad Cork 1800 ° podczas sesji Prime Park na  Stubaiu. W ten sposób został  najmłodszym członkiem ekskluzywnego klubu, w którym występowali tylko Billy Morgan i Max Parrot. W zeszłorocznym turnieju Winter X Games w styczniu 2017 zdobył złoto w konkurencji Slopestyle i srebro w Big Air, gdzie odjechał jako jedyny Quad Corka. W lutym natomiast zajął trzecie miejsce w Air n Style w LA. Jego rodzimym ośrodkiem jest Dombås w Norwegii. A gdy śnieg się topi, Marcus nie przestaje - lubi jazdę na łyżwach, MotoX, trampolinie i jazdę na rowerze i planuje spróbować swoich sił w surfingu, kiedy tylko będzie mógł.