HISTORIA NITRO SNOWBOARDS

Marka Nitro Snowboards została założona w 1989 roku w Seattle w stanie Waszyngton przez prawdziwych snowboardzistów, riderów, pasjonatów Tommy-ego Delago i Sepp-a Ardelt-a, Od momentu założenia panowie zawsze byli w zespole zarządzającym. W całej swojej historii Nitro Snowboards koncentrowało się tylko i wyłącznie na rynku snowboardowym, to dlatego produkty NITRO są tak perfekcyjnie dopracowane. Marka Nitro od początku istnienia, aż po dziś dzień jest własnością wyżej wymienionych snowboardzistów.

Nitro Snowboards ze swoimi siedzibami w Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Kanadzie i USA stało się obecnie jednym z liderów rynku snowboardowego w skali globalnej. Większość rozwoju produktów typu hardgoods odbywa się w niemieckim biurze w Oberammergau, gdzie wszystko można przetestować bezpośrednio na pobliskich stokach. Biuro w Salt Lake City jest miejscem naszych etatowych artystów, którzy tworzą tam grafiki na deski i wiązania.

Nitro oferuje duży wybór różnych modeli desek, wiązań i butów, zapewniając riderom w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania opcję skrojoną specjalnie dla nich. Niezależnie od tego, czy jeździsz freestyle, freeride, backcountry czy all-mountain w Nitro z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Nitro Snowboards poza sprzętem snowboardowym posiada jeszcze dwie marki odzieży technicznej, są nimi Nitro Outerwear i L1. Marki te wzajemnie się uzupełniają, i w ten sposób Nitro Outerwear zapewnia wysokiej jakości i funkcjonalną odzież techniczną, L1 natomiast koncentruje się bardziej na funkcjonowaniu jako marka modowa, która jednocześnie służy jako odzież snowboardowa.

Nitro od początku swojego istnienia stawia na profesjonalny team najlepszych riderów na świecie. Zawodnicy w teamie Nitro są zazwyczaj utrzymywani przez długi okres czasu, zresztą Nitro to jedna wielka rodzina, więc kto już raz do niej wejdzie, to już nigdy nie będzie chciał jej opuścić. Co ważne Nitro od zawsze wspiera i zachęca swoich riderów do tworzenia własnych projektów, takich jak “Chamäleon” Markusa Kellera, liczne promodele Eero Ettali czy też całą kolekcję Quiver zaprojektowaną przez Austin’a Smith’a i Bryan’a Fox’a.

Nitro oczywiście poza działaniami z riderami udziela się też na innych płaszczyznach. „Run To The Hills” to seria światowych eventów, która nadejdzie już też zimy! „Camp Good Times”, „Nitro4Kids”, „Good Times Session”, czy też „Nitro Kids Getaway” to liczne obozy snowboardowe prowadzone na całym świecie.

Nitro Snowboards od lat wydaje swoje własne produkcje filmowe, które cieszą się ogromną popularnością. Niektóre z nich to: Hyped, The Bad Seeds, Down To Earth, czy najnowszy 28 Winters.