Sprzętu, który świetnie sprawdzi się w każdych warunkach niestety jeszcze nie wymyślono. Zawsze jest coś kosztem czegoś, dlatego najpierw warto sobie zadać to podstawowe pytanie: Jaka forma jazdy na desce sprawia mi największą radość? A zaraz potem wybrać sprzęt, który czerpanie tej radości umożliwi. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że im bardziej ograniczone zastosowanie deski do danego stylu jazdy tym więcej przyjemności deska daje właśnie w tym konkretnym zastosowaniu. Przykładowo deski all-mountain w większym lub mniejszym stopniu poradzą sobie poza trasami, ale odczucia z jazdy będą zupełnie inne w porównaniu do desek stworzonych ściśle do surfowania w puchu.
Z maszyn freeride’owych w swojej ofercie mamy takie cacka jak Squash, Mountain czy Highlander. Squash to tapered swallowtail. Kształt, który charakteryzuje się wyciętym tailem i nieco szerszym nosem. Daje to nieporównywalne uczucie pływania, unoszenia się na śniegu. Bardzo podobny jest Mountain, ale ma nieco inny profil. Cam-out Camber to konstrukcja, która charakteryzuje się lepszym popem i stabilnością podczas jazdy po stoku. Z kolei Highlander to górna półka jeśli chodzi o wagę i użyte technologie. Jest niesamowicie lekka, dlatego że rdzeń wykonany jest w technologii Koroyd, czyli mikrokanalików, które świetnie dodatkowo tłumią drgania.
. Jeśli chodzi o freestyle to tutaj zdecydowanym faworytem jest Beast. Idealnie symetryczna. Klasyczny Camber oraz wzmocnione krawędzie Railkiller. Jest świetna, ale dość twarda, bo jej flex wynosi 8/10. Zaraz za nią we freestyle’u bardzo dobrze odnajduje się legendarny już model T1, nowy SHtik oraz Good Times. Są zdecydowanie bardziej miękkie. Pierwsze dwie mają profil Cam-out Camber, natomiast Good Times jest Flat-Out Rockerem. Co oznacza, że deska jest totalnie płaska między wiązaniami, a nose i tail jest mocno gięty do góry. Takie rozwiązanie szczególnie przypadło do gustu ulicznym wojownikom katującym poręcze przy schodach.
Desek w kategorii all-mountain jest tak dużo i są tak różne od siebie, że nie sposób napisać o wszystkich. Są typowe maszyny do Carvingu takie jak Pantera czy Woodcarver. Lekko kierunkowy Team, który daje niesamowite ilości fun’u z jazdy. Elementy freestyle z wykorzystaniem naturalnych przeszkód w okolicach stoku są czystą przyjemnością na tej desce. Czy miękki i przyjemny Prime, który świetne sprawdzi się jako pierwsza deska snowboardowa. Będzie idealna do nauki i wybaczy wiele błędów. Podsumowując na początku rzeczywiście warto zainwestować w deskę, która będzie uniwersalna, bo na starcie nie wiemy jaka forma snowboardingu przyniesie nam najwięcej radości i satysfakcji. Potem razem z rosnącymi umiejętnościami dobrze jest rozejrzeć się za deską, która będzie najbliższa naszemu ideałowi. Zima w pełni, najlepsza od kilku lat, więc działamy i widzimy się na stoku!