Poznaj Nitro

Początki Nitro Snowboards sięgają 1990 roku. Co prawda pierwsza kolekcja została zaprojektowana jesienią 1989 roku, ale finalna decyzja co do nazwy marki zapadła 6 stycznia 1990 roku w kawiarni Vera’s Café, Seattle, USA. Jej twórcami zostali prawdziwi snowboardowi zajawkowicze Tommy Delago i Sepp Ardelt. Od momentu założenia Panowie cały czas są w zespole zarządzającym i podejmują kluczowe decyzje co do kierunku rozwoju. W całej swojej historii Nitro Snowboards koncentruje się tylko i wyłącznie na rynku snowboardowym, dlatego produkty Nitro są perfekcyjnie dopracowane i dopasowane do potrzeb rider'ów. Wiele rozwiązań, które są obecnie wykorzystywane w produktach innych snowboardowych marek zostało stworzone właśnie przez Nitro Snowboards. Biuro projektowe desek, butów, wiązań i pozostałego sprzętu znajduje się w niemieckim miasteczku Oberammergau, gdzie na pobliskich stokach sprzęt jest testowany przed wprowadzeniem do produkcji. Z kolei w Salt Lake City znajduje się siedziba większości artystów odpowiedzialnych za grafiki. 

Nitro Snowboards oferuje duży wybór desek, wiązań i butów, zapewniając rider'om w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania opcję skrojoną specjalnie pod siebie.. Niezależnie od stylu i terenu w jakim jeździsz w Nitro z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Poza sprzętem snowboardowym Nitro posiada także odzieżową sub-markę L1 Premium Goods, która koncentruje się na ciuchach snowboardowych inspirowanych street wear'em.  Marki te wzajemnie się uzupełniają tworząć wspólną całość.

Od początku swojego istnienia Nitro stawia na rodzinny klimat, dlatego wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się znają i wspierają, co pozwala im tworzyć jeden z lepszych team'ów na świecie. Niektórzy z pierwszych dystrybutorów sprzedających sprzęt Nitro są w rodzinie do dziś, a team rider Eero Ettala jeździ na deskach Nitro już od 20 lat!  Co ważne Nitro od zawsze wspiera i zachęca swoich riderów do tworzenia własnych projektów, takich jak “Chamäleon” Markusa Kellera czy liczne promodele desek, a także całą kolekcję Quiver zaprojektowaną przez Austin’a Smith’a i Bryan’a Fox’a. Nitro Snowboards od lat wydaje swoje własne produkcje filmowe, które cieszą się ogromną popularnością. Niektóre z nich to: Hyped, The Bad Seeds, Down To Earth, 28 Winters, czy najnowszy Offline.

Film snowboardowy - LAYERS

Oglądaj!

2023
2023

Film snowboardowy - CAKE

Oglądaj!

2023
2023

Film snowboardowy - VÁMONOS

Oglądaj!

2021
2021

Film snowboardowy - OFFLINE

Oglądaj!

2019
2019

Film snowboardowy - 28 Winters

Oglądaj!

2017
2017

Film snowboardowy - Boom!

Oglądaj!

2016
2016

Powrót do koncepcji splitboarding'u. Prezentacja przystępnych cenowo modeli Volta Nomad.

2014
2014

Pierwsza kolekcja Quiver, która dała początek serii unikatowych desek projektowanych przez Bryan'a Fox'a i Austin'a Smith'a.

2013
2013

Nitro jako pierwsze w całej branży sportowej wykorzystało technologię Koroyd®. Technologia ta znalazła zastosowanie jako rdzeń w ultralekkich deskach snowboardowych.

2012
2012

Prezentacja technologii Air Dampening w wiązaniach snowboardowych Nitro.

2008
2008
  • Pierwszy w branży snowboardowej szybki system sznurowania butów zastosowany w modelu Powercord
  • Pierwsza generacja systemu sznurowania TLS
  • Pierwszy but ze zmiennym flex'em - Darkseid X
2004
2004

Pierwsza odsłona wszystkim dobrze znanej snowparkowej deski - T1. Model, który również produkowany jest do dziś. Cieszy się ogromną popularnością. Zdobywca wielu nagród, m.in. Good Wood Awards.

2003
2003

Pierwsza odsłona najlepiej sprzedającej się deski w kolekcji - Team. Uniwersalny model, odpowiedni zarówno dla PRO'sów, jak i weekendowych wojowników. Produkowana do dziś i stale ulepszana.

2000
2000

Tour - pierwszy model deski NItro z unikalnym systemem wiązań hikinh/riding. Zalążek splitboarding'u. 

1993
1993

Pierwsze w branży snowboardowej w pełni regulowane, trzyczęściowe wiązanie Nitro, które obecnie jest standardem.

1992
1992

Model Epic to pierwsza deska w branży snowboardowej wyposażona w progresywny sidecut.

1991
1991
  • Pierwsza deska Nitro zaprezentowana na targach ISPO w Monachium oraz SIA w Las Vegas
  • Pierwszy projekt w kształcie swallowtail - model Retro
1990
1990
mammut
Darmowa dostawa od 200 zł
Możliwy odbiór w sklepie
Profesjonalna pomoc